Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Conectare

Mi-am uitat parola

Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectați a fost de 19, Mar Dec 08, 2009 10:21 pm
Statistici
Avem 67 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: dream

Membrii nostri au postat un numar de 455 mesaje în 130 subiecte
Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 
Netvibes 
Bloglines 



Muzica in sanul institutiei hasdeene

+9
Catalin
mariusz5692
The Painkiller
Rodicutza
Blidy
marmota
danutzsawa
stormy
aposymph
13 participanți

 :: Extrascolar :: Fun :: Muzica

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Ce gen de muzica preferi?

Muzica in sanul institutiei hasdeene - Pagina 2 Vote_lcap15%Muzica in sanul institutiei hasdeene - Pagina 2 Vote_rcap 15% 
[ 4 ]
Muzica in sanul institutiei hasdeene - Pagina 2 Vote_lcap4%Muzica in sanul institutiei hasdeene - Pagina 2 Vote_rcap 4% 
[ 1 ]
Muzica in sanul institutiei hasdeene - Pagina 2 Vote_lcap8%Muzica in sanul institutiei hasdeene - Pagina 2 Vote_rcap 8% 
[ 2 ]
Muzica in sanul institutiei hasdeene - Pagina 2 Vote_lcap19%Muzica in sanul institutiei hasdeene - Pagina 2 Vote_rcap 19% 
[ 5 ]
Muzica in sanul institutiei hasdeene - Pagina 2 Vote_lcap8%Muzica in sanul institutiei hasdeene - Pagina 2 Vote_rcap 8% 
[ 2 ]
Muzica in sanul institutiei hasdeene - Pagina 2 Vote_lcap35%Muzica in sanul institutiei hasdeene - Pagina 2 Vote_rcap 35% 
[ 9 ]
Muzica in sanul institutiei hasdeene - Pagina 2 Vote_lcap11%Muzica in sanul institutiei hasdeene - Pagina 2 Vote_rcap 11% 
[ 3 ]
 
Total voturi : 26
 
 

Muzica in sanul institutiei hasdeene - Pagina 2 Empty Re: Muzica in sanul institutiei hasdeene

Mesaj  aposymph Dum Dec 27, 2009 5:47 pm

In fine, ma abtin de la mai multe discutii, pentru ca deja dam in altceva. Si pana la urma, e problema mea ce discriminari fac si ce nu .. i just shared my fair opinion. Smile
aposymph
aposymph
Boboc
Boboc

Mesaje : 17
Puncte : 23
Reputatie : 2
Data de inscriere : 07/12/2009
Varsta : 30
Localizare : Buzau

http://www.last.fm/user/aposymph

Sus In jos

Muzica in sanul institutiei hasdeene - Pagina 2 Empty Re: Muzica in sanul institutiei hasdeene

Mesaj  mariusz5692 Lun Dec 28, 2009 1:21 am

Lolo a scris:la o petrecere ceva merge si un guta sau un salam) ...

Se poate destul de bine si fara. 98 % din oamenii din intreaga lume nici macar nu stiu ca exista manele. Stiu ca suntem in Romania si conteaza ce se intampla la noi, insa nah... sunt petreceri ca lumea, poate chiar mai tari decat la noi, in restul lumii, nu?
mariusz5692
mariusz5692
Editor
Editor

Mesaje : 13
Puncte : 33
Reputatie : 1
Data de inscriere : 07/12/2009
Varsta : 31
Localizare : Buzau

http://mariusz5692.blogspot.com

Sus In jos

Muzica in sanul institutiei hasdeene - Pagina 2 Empty Re: Muzica in sanul institutiei hasdeene

Mesaj  marmota Lun Dec 28, 2009 10:55 am

OFFTOPICvad ca s-a cam infierbantat atmosfera pe aici... Shocked Neutral

calm down...Furia si frustrarea sunt arme pe care le tii de tais Evil or Very Mad
marmota
marmota
Admin
Admin

Mesaje : 176
Puncte : 379
Reputatie : 6
Data de inscriere : 04/12/2009
Varsta : 30
Localizare : Buzau

https://hasdeubz.forumgratuit.ro

Sus In jos

Muzica in sanul institutiei hasdeene - Pagina 2 Empty Re: Muzica in sanul institutiei hasdeene

Mesaj  The Painkiller Mar Dec 29, 2009 1:50 pm

marmota a scris:OFFTOPICvad ca s-a cam infierbantat atmosfera pe aici... Shocked Neutral

calm down...Furia si frustrarea sunt arme pe care le tii de tais Evil or Very Mad

Fear, anger...the dark side are they alien (n-am găsit ceva care să semene cu Yoda...)
The Painkiller
The Painkiller
Hasdean Junior
Hasdean Junior

Mesaje : 28
Puncte : 40
Reputatie : 0
Data de inscriere : 04/12/2009
Localizare : p'acolo pe undeva

http://vladgamer.deviantart.com

Sus In jos

Muzica in sanul institutiei hasdeene - Pagina 2 Empty Re: Muzica in sanul institutiei hasdeene

Mesaj  stormy Mar Dec 29, 2009 9:23 pm

mnoh, ce pot spune.


ca sa iti placa un gen de muzica trebuie sa te manifesti pe el, sa dansezi sa dai din cap [exceptie muzica clasica] si sa o simti.

deci daca tu spui ca te distrezi pe manele si nu esti cocalar e ceva pur si simplu imposibil. Very Happy
stormy
stormy
Hasdean Junior
Hasdean Junior

Mesaje : 31
Puncte : 39
Reputatie : 4
Data de inscriere : 04/12/2009
Varsta : 30
Localizare : nehoi

Sus In jos

Muzica in sanul institutiei hasdeene - Pagina 2 Empty Re: Muzica in sanul institutiei hasdeene

Mesaj  Lolo Mar Dec 29, 2009 10:46 pm

bun se pare ca m-ati luat drept baiatul rau aici, si nu inteleg de ce??

Dupa ce am dat primul meu post m-ati bagat imediat la categoria manelisti, cocalari, etc. cu toate ca am zis ca ascult orice gen de muzica... Multi dintre voi, daca nu cumva toti aveti ideea asta preconceputa ca daca o persoana asculta manele este categoric needucat, vai de capu' lui, si toate alea... Sigur ca exista si din astia, pff si inca o groaza, dar nu toti sunt asa...
Luand de exemplu versuri de la 2 cantece:

''2x:Numar zilele de cand ai plecat
Tu nu stii cat te-am cautat
Astept sa-mi dai un semn iubirea mea
Si-am sa vin oriunde te-ai afla

''REF:2x
Acum traiesc din amintiri
Povestea unei vechi iubiri
Te port in gand la orice pas
Dar tu nu stii,in suflet mi-ai ramas

2x:Acum regret si eu poate si tu
Ce s-a-ntamplat intre noi
Cat mai poti sa mai minti sufletul
Vreau sa te aduc innapoï.''

Ref...'' si stigam - jumatate tu, jumatate eu (o melodie foarte faina) ''1>Iti amintesti ce bine era:
Tu si eu eram in stare,
Intrun zambet sa gasim raspuns,
La orice intrebare.
Iti amintesti ce bine era sa impartim aceeasi tigara
Si ultimul plic de cafea...
Iti amintesti ce bine era...


R:Jumatate tu,jumatate eu,
Credeam ca vom fi impreuna mereu;
Jumatate tu,jumatate eu,
Eram doar al tau erai in sufletul meu.

2>Iti amintesti ce simplu era,ce simplu era!
Si totul venea de la sine,
Tot raul de-acum era bine.
Iti amintesti ce simplu era,ce simplu era
Sa te iei in piept si cu Dumnezeu pentru dragostea ta...
Iti amintesti ce simplu era...''

si probabil sunt melodii mult mai apropaite ca versuri.. Stigma are aici niste versuri mult mai elevate decat cele ale manelistilor.. dar mesajul e cam acelasi.

Cat despre partea cu dansul... imi pare rau... sunt si dansuri mult mai rele decat un dans pe manea...

Dar nu sunt aici eu sa iau apararea manelelor sau manelistilor... e ultima mea grija acum... Mad doar ca uneori trebuie sa te si adaptezi la diverse lucruri.

Suspect
Lolo
Lolo
Nou Venit
Nou Venit

Mesaje : 8
Puncte : 10
Reputatie : 0
Data de inscriere : 25/12/2009
Varsta : 32
Localizare : sala 8 :))

Sus In jos

Muzica in sanul institutiei hasdeene - Pagina 2 Empty Re: Muzica in sanul institutiei hasdeene

Mesaj  mariusz5692 Mier Dec 30, 2009 1:19 am

Wow, frumoasa comparatie, vorbesc serios. "Jumatate tu, jumatate eu" (Stigma) e una din melodiile mele preferate. Oricum, ideea e ca poti spune acelasi lucru in mai multe moduri: ori mai simplu, ori mai elevat. Ideea e ca manelele se adreseaza unui anumit public, in timp ce muzica se adreseaza unui alt tip de public. Nu zic ca esti cocalar, ca esti incult sau ceva gen, pentru ca nu te cunosc. Cunosc oameni care asculta manele si ii duce capul mai mult decat pe multi dintre rockeri, probabil chiar mai mult decat pe mine. Trebuie, insa, inteles un lucru: manelele au un efect nociv asupra oamenilor. Vrei, nu vrei, sunt mai bine de 50 % din romani care considera ca cei postati pe cocalari.com reprezinta normalitatea, iar cei care le scot in evidenta... prostia sunt considerati niste ciudati. Parerea mea e ca publicul caruia i se adreseaza muzica ar trebui sa evite pe cat se poate maneaua.

Ok, si acum ai putea veni cu contraargumentul "ba, da' pe rockerii aia nespalati nu-i vezi? da' pe rapperii aia care trag iarba si se poarta ca niste golani nu zici nimic?" Ideea e ca rockul si rapul au si mesaje inteligente, pentru cine are urechi sa le auda. Maneaua aia pe care ai dat-o exemplu, Lolo, are mesaj de dragoste. Foarte frumos. Dar sa fim seriosi, ce mai zici de lalaielile alea despre bani, dusmani, masini si potenta?

Stormy, sa stii ca exista si oameni care nu asculta manele si reusesc sa se distreze. Ca nu stiu cum reusesc, asta e alta treaba. Ideea e ca nu cred ca a te distra pe manele te face automat cocalar. Arunca o privire pe cocalari.com si o sa intelegi. Laughing Laughing Laughing
mariusz5692
mariusz5692
Editor
Editor

Mesaje : 13
Puncte : 33
Reputatie : 1
Data de inscriere : 07/12/2009
Varsta : 31
Localizare : Buzau

http://mariusz5692.blogspot.com

Sus In jos

Muzica in sanul institutiei hasdeene - Pagina 2 Empty Re: Muzica in sanul institutiei hasdeene

Mesaj  stormy Mier Dec 30, 2009 9:49 am

Stormy, sa stii ca exista si oameni care nu asculta manele si reusesc sa se distreze. Ca nu stiu cum reusesc, asta e alta treaba. Ideea e ca nu cred ca a te distra pe manele te face automat cocalar. Arunca o privire pe cocalari.com si o sa intelegi

N-am prea inteles nimic per total deci o sa iti raspund pe rand:
prima fraza: eu sunt unul dintre acei oameni ciudati care asculta metal, beau mult, fumeaza mult si au un stil de viata mai ciudat.


0a doua chestie: asta e parerea mea. eu daca simt muzica inseamna ca ma reprezinta si ma distrez pe ea. [dar ar trebui sa fie doar muzica mea]


Ultima editare efectuata de catre stormy in Mier Dec 30, 2009 9:51 am, editata de 1 ori (Motiv : ca nu facusem un acord al subiectului cu predicatul. MAREANEEEE!)
stormy
stormy
Hasdean Junior
Hasdean Junior

Mesaje : 31
Puncte : 39
Reputatie : 4
Data de inscriere : 04/12/2009
Varsta : 30
Localizare : nehoi

Sus In jos

Muzica in sanul institutiei hasdeene - Pagina 2 Empty Re: Muzica in sanul institutiei hasdeene

Mesaj  stormy Mier Dec 30, 2009 9:56 am

Uite diferenta dintre mine si cocalari.


asta sunt eu.[vorba vine, insa ma simt ca fac parte din melodia aia iar fiecare bataie de toba o pot simti.]

iar cei de mai jos... va dati seama...



nu stiu melodia, nu am ascultat-o insa e aleasa aleator :-??


uitati-va la fenomenul youtube. a fost afectat de manele. cel mai vizualizat clip este unul al lu maestru gutza... p###a de maimuta.
hai sa fim seriosi. poti sa fii pro-manele si sa nu asculti in general? eu cred ca e greu, greu, greu tare

lol!
stormy
stormy
Hasdean Junior
Hasdean Junior

Mesaje : 31
Puncte : 39
Reputatie : 4
Data de inscriere : 04/12/2009
Varsta : 30
Localizare : nehoi

Sus In jos

Muzica in sanul institutiei hasdeene - Pagina 2 Empty Re: Muzica in sanul institutiei hasdeene

Mesaj  Deste Dum Ian 17, 2010 1:55 pm

a zis cineva pe aici ca nu e corect sa-ti faci o parere despre cineva sau sa judeci o persoana doar pentru ca asculta manele sau ceva de genu' asta. si vreau si eu sa inteleg cum naiba sa nu faci asta. atata timp cat gaguta de om asculta asa ceva e clar ca ceva mai mult nu-i poate suporta creierasul deci iqul ii este asemanator cu cel al unei veverite [ma refer la cei care asculta manele in mod constant in special].
Deste
Deste
Nou Venit
Nou Venit

Mesaje : 2
Puncte : 2
Reputatie : 0
Data de inscriere : 27/12/2009
Varsta : 30
Localizare : Buzau

Sus In jos

Muzica in sanul institutiei hasdeene - Pagina 2 Empty Re: Muzica in sanul institutiei hasdeene

Mesaj  LadyinBlack Dum Feb 14, 2010 8:30 pm

In primul rand trebuie sa spun ca votul meu a mers la sectiunea Rock-Metal.
In afara de asta as mai avea ceva de zis.Am citit ce s-a discutat pe tema asta si, imi pare rau pentru cei ce nu sunt de acord, dar trebuie sa le dau dreptate lui Stormy si Aposymph.

Cat despre "ascult manele,dar nu sunt manelist"..ce sa mai zic?...mi se pare cea mai mare aberatie debitata de cineva vreodata(parerea mea.fara suparare).Muzica este unul dintre lucrurile care te defineste;spune ceva despre tine, despre felul in care vezi lumea si despre felul in care o percepi.
Mie nici acum nu imi este clar cum e oare posibil sa te poata defini ca om un stil muzical ce se poate rezuma doar la cateva cuvinte:"dusmani, femei,bani,smecherie" si asa mai departe.
LadyinBlack
LadyinBlack
Nou Venit
Nou Venit

Mesaje : 4
Puncte : 6
Reputatie : 0
Data de inscriere : 13/02/2010
Varsta : 29

Sus In jos

Muzica in sanul institutiei hasdeene - Pagina 2 Empty Re: Muzica in sanul institutiei hasdeene

Mesaj  marmota Lun Feb 15, 2010 11:31 am

corect Smile)
marmota
marmota
Admin
Admin

Mesaje : 176
Puncte : 379
Reputatie : 6
Data de inscriere : 04/12/2009
Varsta : 30
Localizare : Buzau

https://hasdeubz.forumgratuit.ro

Sus In jos

Muzica in sanul institutiei hasdeene - Pagina 2 Empty Re: Muzica in sanul institutiei hasdeene

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus


 :: Extrascolar :: Fun :: Muzica

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum